spektakl taneczny i warsztaty dla przedszkolaków

Termin:  23 maja 2014 r. godz. 12.00
Miejsce:  Przedszkole nr 17 w KoninieSpektakl  w wykonaniu tancerzy z Pracowni Fizycznej w Łodzi to nowatorski sposobu interpretowania opowieści dla dzieci. Czytana podczas spektaklu bajka zostanie przełożona na „język tańca współczesnego”, gdzie ciało, ruch i przestrzeń odgrywają główną rolę.


Po spektaklu przedszkolaki wezmą udział w warsztatach tanecznych, których celem będzie rozwinięcie świadomości ciała poprzez wyobrażanie i wizualizowanie. Działanie będzie oparte na technice wolnej, bliskie pantomimie, która nie jest tańcem, ale bazuje na ruchu, mowie ciała i gestów.


Warsztaty mają na celu zaktywizować dzieci i poruszyć ich wyobraźnię. Prowadzący zachęci uczestników do podjęcia samodzielnej próby wykreowania bohaterów bajki. Zaproponuje proste ćwiczenia z koordynacji i pamięci ruchowej, zwróci uwagę, że to tancerz dysponuje swoim ciałem, a nie ciało podporządkowuje sobie tancerza.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Skolimowski – tancerz, choreograf, pedagog.

Krzysztof Skolimowski - tancerz, performer, pedagog, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Uniwersytetu Łódzkiego oraz dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Wykłada na Akademii Muzycznej i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
Jest nauczycielem kursów „Sztuka oddechu” i kursów NAP (Non Agresion Program) Fundacji Art of Living, a także twórcą spektakli i audycji tanecznych dla dzieci. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z dramy, ruchu scenicznego, improwizacji i kontakt improwizacji, kompozycji tanecznej, tańca współczesnego, house. Razem z żoną prowadzą zespół młodzieżowy MoveDance w Ośrodku Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Współpracuje z instytucjami, grupami i teatrami w całej
Polsce, m.in. Fundacją Kino Tańca, Pracownią Fizyczną, Muzeum Sztuki w Łodzi, Teatrem Alter, Teatrem V6 w Łodzi, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Pinokio, Grupą Koncentrat, Szkołą tańca FNF.

 

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy, a w przestrzeni wymiany oraz realizacji indywidualnych i wspólnych pomysłów powstają spektakle oraz inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również pedagogami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje m.in. z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

  

05.jpg04.jpg03.jpg