warsztaty z kontaktu improwizacji

Termin: 23 maja 2014r.,    godz.  grupa I 16.00-17.00, grupa II 17.30 – 18.45
Miejsce: CKiS, ul. Okólna 47 a, KoninOferta skierowana do dzieci w wieku od 2-5 lat i ich rodziców. Kochasz muzykę, taniec, ruch, sprawność fizyczną, pragniesz zaszczepić od najmłodszych lat tę miłość swojemu dziecku – przyjdź z nim na warsztaty taneczne.


Planowane warsztaty to zajęcia przy muzyce oparte o bardzo popularny obecnie element tańca współczesnego – kontakt improwizację, polegający na przekazywaniu własnego ciężaru ciała partnerowi w ruchu improwizowanym przez samych tancerzy. Technika ta jest doskonałą metodą na wykorzystanie naturalnych możliwości psychofizycznych dziecka. Elastyczność i zwinność jego ciała przy absolutnym zaufaniu do rodzica i nieograniczonej wyobraźni pozwala osiągnąć fantastyczne efekty taneczne. Warsztaty uczą świadomości ciężaru własnego ciała i poszczególnych jego części. Usprawniają przy tym cały organizm, aktywizując go do działania w przestrzeni. Dzieciom ruchliwym umożliwiają wyrażenie swojej ekspresji i zrealizowanie siebie w nowym wyzwaniu, ostrożnym pomagają przekroczyć barierę strachu przed ćwiczeniami fizycznymi, a rodzicom pomagają lepiej poznać dziecko, jego predyspozycje i zainteresowania. Tego typu zabawa z rodzicami wspomaga sprawność malucha, poprawia motorykę i gibkość jego ciała. Kontakt improwizacja umożliwia rodzicom i dzieciom wspólne poszukiwanie bezpiecznych rozwiązań przy wykorzystaniu trudnych elementów. Zajęcia budują więź między rodzicem i dzieckiem, poprawiają relacje, relaksują i jednocześnie aktywizują dorosłych, pobudzając ich do odkrywania nowych zabaw z własnym dzieckiem.


Warsztaty poprowadzi dr Jacek Owczarek – tancerz, choreograf, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi
Zapisy do 16 maja br., w CKiS, ul. Okólna 47 a w Koninie, tel. 63 243 63 50(51).
Ilość miejsc ograniczona.

Karta zgłoszenia

 

 

Jacek Owczarek ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach
1994-2003 związany był z Teatrem Tańca ALTER w Kaliszu, później był aktorem tancerzem w Teatrze Nowym w Poznaniu (m.in. udział w projekcie Leszka Bzdyla i Piotra Cieplaka „Przed południem, przed zmierzchem”). Współtworzył z Witoldem Jurewiczem choreografię do spektaklu „Flow” Norberta Rakowskiego, współpracował z Pawłem Miśkiewiczem przy przedstawieniach: „Przedtem/potem” oraz „Peer Gynt”, z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie współtworzył spektakle „SLAM_out” oraz „Taniec śniącego ciała”. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatach oraz kursach instruktorskich. Brał udział w międzynarodowych projektach, m.in. „Skarbek", granym w berlińskim teatrze Volksbühne, „Patentyciała" w MauBeige we Francji, „Lesambiancespolonaises" w Cite Internationale des Arts, "Kołysanki" Roma Europa, MuseumsQuartier. Od 1996 roku pracuje jako nauczyciel tańca m.in. w Państwowym Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury w Kaliszu; jest wykładowcą na Wydziale Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2009 założył przy Akademii grupę „Pracownia Fizyczna”, tańczy w „Soul Project” Davida Zambrano wyprodukowanego przez Pracownię. Współtwórca Fundacji Kino Tańca organizującej m.in. Festiwal
Kino Tańca oraz Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic! Jacek Owczarek wypracował autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, badającą zależności i wpływy kanałów zmysłowych na ruch (słuch, dotyk, głos), a jego praca doktorska dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację.